digitalizace    produkce    čištění gramodesek    o nás    kontaktDigitalizace AUDIO
Digitalizace VIDEO
Digitalizace FILM
Dodací lhůty
Převzetí/platba/dodání
Záruky
Záchrana dat


Komplexní profesionální servis

Komplexní profesionální servis

Společnost Digiphon s.r.o. se problematikou digitalizace starých analogových nosičů intenzivně zabývá již více než 15 let. Především v oblasti čištění a restaurování starých zvukových nahrávek jsme získali velké množství zkušeností. Mimo kusových zakázek zpracováváme i rozsáhlé sbírky, archivní fondy a muzejní fonotéky, videotéky a filmotéky. Naše studio je vybaveno špičkovou studiovou technikou a software. Spolupracujeme s dalšími studii filmové a zvukové postprodukce a filmovými laboratořemi.
Vedle digitalizace se zabýváme audio a video postprodukcí, nahráváním filmového zvuku, tvorbou filmových titulků včetně překladů, pořizováním zvukových i video záznamů divadelních představení, koncertů, zasedání, přednášek a jejich technické zajištění.

P R O J E K T Y

   

Digitalizace AUDIO
Digitalizace VIDEO
Digitalizace FILM
Dodací lhůty
Převzetí/platba/dodání
Záruky
Záchrana dat


Digitalizace AUDIOTop

Provádíme převod zvukových záznamů ze všech možných druhů gramodesek, fonografických válečků, magnetofonových pásků, kotoučových i kazet do digitální podoby. Gramofonové desky jsou před nahráváním hloubkovým čištěním zbaveny nečistot a vyprány v ultrazvukové pračce Vinyl Cleaner Pro.
Pro dosažení co nejlepšího výsledku jsou všechny záznamy pořízeny ve vyšším rozlišení, tj. 24-bit hloubce s vzorkovací frekvencí 48000Hz (resp. 96000Hz v souladu se současnými archivními standardy IASA).
Nahrávky jsou následně digitálně čištěny (cleanig) od cizorodých zvuků, jako jsou praskot, šum, hukot aj., případně dále zvukově upraveny.
Výsledný formát je klasické hudební CD s obalem dle původní předlohy nebo soubory nahrané na Flash disk, HDD nebo poslané přes cloudové úložiště. Mimo to lze na přání použít i jiná záznamová media, jmenovitě CD-RW, DVD, minidisc apod.


Digitalizace VIDEOTop

Převod videozáznamů provádíme z téměř všech typů videokazet ve všech TV normách PAL/NTSC/SECAM. Pro přehrání kazet zásadně nepoužíváme kamery, které ze své povahy nejsou k tomuto určeny, ale stolní studiové stroje. Naše studiové převodníky disponují funkcí TBC, zajišťující synchronizaci všech obrazových a zvukových složek. To umožňuje úspěšně zpracovat i poškozené nahrávky. U velmi poškozené barevné informace záznamu provádíme barevné korekce. Pozornost věnujeme i zvukové složce normalizací hlasitosti a základním čištěním (cleanig) od praskání a hučení. Výsledný formát je klasické DVD nebo Blu-ray Disc s obalem dle původní předlohy, nebo soubory nahrané na Flash disk, HDD nebo poslané přes cloudové úložiště.


Digitalizace FILMTop

Z celuloidových filmů digitalizujeme tyto němé i zvukové filmové formáty: 8mm, super 8mm, 9.5mm, 16mm a 35mm. Filmy před naskenováním procházejí kontrolou a čištěním. Opravují se slepky, přeschlé filmy jsou ošetřeny vlhčením. Zvláštní péče je pak věnována filmům zasaženým plísněmi.
Používáme dva druhy procesu digitalizace. Přímé snímání obrazu z filmového pole (8mm, super 8mm, 9.5mm, 16mm), nebo na filmovém skeneru Lasergraphic ScanStation (8mm, super 8mm, 9.5mm, 16mm, 35mm). Výstupní formát videa je v SD až 5,5K podle typu materiálu a potřeb zákazníka.
Digitální záznam dodáváme podle požadavku zákazníka na DVD nebo Blu-ray Disc, nebo soubory nahrané na Flash disk, HDD nebo poslané přes cloudové úložiště.


Konverze digitálních formátů

Jako další služby poskytujeme převody mezi různými digitálními formáty:
- CD, MD (Minidisc), DAT, DVD audio, DVD, MiniDV
- PCM, WAV, MP3, WMA, ATRAC, Flac, VOB, AVI, MOV, MPEG, atp.


Dodací lhůtyTop

AUDIO a VIDEO
U standardních zakázek jsou obvyklé lhůty zpracování zvukových a video nosičů 2 týdny.
FILM
Lhůty zpracování filmových pásů jsou 3 týdny. V případě, že filmy jsou seschlé nebo nadměrně poškozené, termín se může prodloužit, protože je nutno filmy regenerovat, resp. opravit.
U větších zakázek, t.j. s cenovým objemem ca od 15tis Kč, se termín stanovuje individuálně dle objemu a charakteru zakázky.

PŘEDNOSTNÍ ZPRACOVÁNÍ
Expres24 V případě zvukových nahrávek a videokazet v zásadě platí, že je možno expresně zpracovat 1 - 2 nosiče do 24 h s příplatkem 100% ceny zakázky. U filmu expresní dodání do 24 hodin není z technických důvodů možné.
Expres50 S příplatkem 50%, pokud termín zpracování má být zkrácen alespoň na polovinu obvyklé dodací doby.


Převzetí/platba/dodání zakázkyTop

Doprava
Nemáte čas někam jezdit a jste z Prahy? Pro zakázku si přijedeme. Stačí zavolat 721 604 143 k nám do studia a domluvit si čas a místo.

Zakázku lze také předat ke zpracování v některé z našich sběren nebo po domluvě přímo ve studiu.
Platba je možná při předání hotové zakázky v hotovosti, platební kartou, nebo před vyzvednutím zaplacením faktury převodem na náš bankovní účet č. 2300806507 / 2010 (Fio banka).

VYŘÍDIT VŠE POŠTOU
Odkudkoli můžete využít služeb České pošty a zaslat nám zakázku poštou. V takovém případě nezapomeňte k zásilce přiložit své kontaktní informace (telefon a email) a požadavky jak vaši zakázku máme zpracovat.
Po obdržení zakázky od nás dostanete na Vaší emailovou adresu potvrzení o přijetí zakázky.
Hotovou zakázku vám ve výše uvedených dodacích lhůtách zašleme zpět poštou dle vyznačeného způsobu dodání na objednávkovém formuláři, tj. na dobírku nebo po zaplacení faktury převodem na náš bankovní účet. Poštovné balné je účtováno k ceně zakázky paušálně ve výši 200,-Kč.


ZárukyTop

Hotové zakázky zustávají na našich serverech zálohovany minimálně po dobu 6 měsíců, zákazník tak má dost času na kontrolu i většího množtví nahrávek, jsou-li všechny v pořádku a bez vad.
Pro archivy, státní i soukromé, muzea a jiné státní a kulturní instituce poskytujeme záruku 10 let na existenci dat. Ta jsou zálohována na našich serverech po dobu deseti let.
§ Na kvalitu provedené práce poskytujeme zákonnou 2letou záruku.


Záchrana datTop

V souvislosti s řešením problematiky bezpečného ukládání dat spolupracujeme s firmou MY BLUE DAY, která je specialistou na záchranu dat z poškozených HDD a paměťových karet. Pokud u Vás došlo ke ztrátě dat, pokračujte zde.


Home