CO DĚLÁME

Společnost DIGIPHON spol. s r. o. se problematikou digitalizace starých analogových nosičů intenzivně zabývá již více než 9 let. Vedle kusových zakázek jsme schopni zpracovávat i rozsáhlé sbírky, archivní fondy a muzejní fonotéky, videotéky a filmotéky. Vedle digitalizace se zabýváme audio a video postprodukcí, nahráváním filmového zvuku v terénu, pořizování zvukových i video záznamů koncertů, zasedání, přednášek apod.Digitalizace AUDIO

Provádíme převod zvukových záznamů ze všech možných druhů gramodesek, magnetofonových pásků, kotoučových i kazet, do digitální podoby na CD-R. Mimo to lze na žádost zákazníka použít i jiná záznamová media jmenovitě CD-RW, DVD, minidisc apod. Nahrávka je následně digitálně čištěna od cizorodých zvuků jako jsou praskot, šum, hukot aj. (cleanig) případně dále zvukově upraveny (remastering). Jednotlivé skladby na CD jsou rozstopovány (tracking) a dále je vyhotoven barevný obal z vašich přinesených desek či jiných obrázků se seznamem skladeb.
Zápis pro další zpracování nahrávek provádíme podle typu analogového nosiče, buď v 16-bit hloubce s vzorkovací frekvencí 44100 Hz,  nebo 24-bit hloubce s vzorkovací frekvencí 48000 Hz (např. studiové nosiče a gramofonové desky).
Standardně se na CD vejde 80 min. záznamu, což v některých případech znamená zápis 2 LP na 1 CD. Pro úsporu místa v hudební knihovně je možné uložit vaše nahrávky mimo standardního formátu Audio-CD, také jako  Audio-DVD, které pojme  kapacitně více hudebních CD s možností kvality SACD, tj. ve 24-bit hloubce, kdy je zachována plná kvalita a dynamika zvuku  LP desek . Jiným řešením je uložit nahrávky ve formátu MP3, kterým lze uložit ca 700 minut hudby na 1 CD. Tyto typy CD umí přehrávat každé PC a v současnosti většina moderních stolních audio CD nebo DVD přehrávačů. Mimo formátu MP3, můžeme nahrávky dodat i v jiných formátech, jako OGG, WMA nebo ATRAC3+. Také je možné ukládat nahrávky na média jako jsou přenosné HDD nebo USB flash paměti, které lze přímo u nás zakoupit (více 
zde)
.


Digitalizace a převod VIDEO

Provádíme převod videozáznamů z téměř všech typů videokazet na DVD. Konečný digitální záznam dodáváme na DVD-R s použitím standardního stupně komprese ve formátu MPEG2, nebo můžeme dodat samotný soubor v různých formátech (MPEG2, MPEG4, AVI, MOV atp.) a na různé typy DVD nosičů. Také je možné ukládat nahrávky na média jako jsou přenosné HDD nebo USB flash paměti, které lze přímo u nás zakoupit (více zde).

V obrazovém formátu PAL dovedeme zpracovat tyto videosystémy: "Betacam SP, Betamax, Video8, Hi-8, digital8, všechny typy VHS, DVcam, miniDV a HDV".

V obrazovém formátu NTSC dovedeme zpracovat tyto videosystémy: " Video8, Hi-8 a všechny typy VHS".


Digitalizace FILM

Z celuloidových filmů převádíme do digitální podoby tyto němé i zvukové filmové formáty: 8mm, super 8mm, 9.5mm, 16mm a 35mm. Výstupní formát videa je SD nebo Full HD kvalitě. Digitální záznam dodáváme podle požadavku zákazníka na DVD s použitím standardního stupně komprese ve formátu MPEG2, nebo můžeme dodat samotný soubor v různých formátech (MPEG2, MPEG4, AVI, MOV atp.) na externí HDD nebo USB flash paměti, které lze přímo u nás zakoupit (více zde).

Zpracováváme i nevyvolané filmy 16mm a 35mm.


Konverze digitálních formátů

Jako další služby poskytujeme převody mezi různými digitálními formáty : CD, MD (Minidisc), DAT, DVD audio, DVD, MiniDV,

resp. PCM, WAV, MP3, WMA, ATRAC, AVI, MOV, MPEG, VOB atp.


Záchrana dat

V souvislosti s řešením problematiky bezpečného ukládání digitálních dat, jsme ve spolupráci s významným partnerem na našem trhu, připravili nabídku špičkových služeb v oblasti záchrany dat. I zde je naším cílem nabídnout profesionální služby za přijatelné ceny, které jsou dostupné i běžnému zákazníkovi.

Pokud u Vás došlo ke ztrátě dat pokračujte zde